To jest archiwalna wersja strony ZG WOPR, informacje tu opublikowane mogą nie być aktualne. Zapraszamy do odwiedzenia aktualnej wersji witryny pod adresem: zgwopr.eu.

   

wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
TRENERZY NA WARSZTATACH MEDYCZNYCH
sobota, 04 grudnia 2021 12:45

trenerzy cmcW dniu 2 grudnia odbyły się w siedzibie partnera medycznego WOPR - Carolina Medical Center - warsztaty dla kadry trenerskiej zawodników Reprezentacji Polski z zakresu medycyny sportowej, mechanizmów powstawania i przeciwdziałania urazom w tej jakże specyficznej dyscyplinie sportowej. Na bazie omówionych na szkoleniu wyników badań jakim poddana została w ubiegłym miesiącu część naszych kadrowiczów, dr Urszula Zdanowicz - ortopeda, traumatolog, specjalista medycyny sportowej - wskazała zalecane kierunki i formy treningów oraz zwróciła uwagę na ważkie elementy w rozwoju szczególnie młodych zawodników. Warsztaty zakończyły się wspólnym lunchem i dyskusją.

 
ORANGE CUP Z SUKCESAMI
środa, 01 grudnia 2021 13:17

orange cupW dniach 27 - 28 listopada, jak co roku, w holenderskim Amersfoort rozegrane zostały klubowe zawody w sportowym ratownictwie wodnym „Orange Cup 2021” Startowało 60 drużyn z 11 państw i była to ostatnia możliwość uzyskania czasów kwalifikacyjnych na przyszłoroczne World Games 2022, które odbędą się w lipcu w Birmingham (USA). Z Polski udział wzięły drużyny Dolnośląskiego WOPR, Śląskiego WOPR, CKS Szczecin i seniorzy z Reprezentacji Narodowej. Sztafeta męska naszej Reprezentacji uzyskała już wystarczające czasy w trzech konkurencjach już w Hiszpanii we wrześniu i pięcioosobowy zespół kwalifikuje się w ósemce najlepszych drużyn świata. Teraz o możliwość wyjazdu walczyły kobiety. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Mateusz Szurmiej - złoty, Adam Dubiel, Paula Żukowska, Mateusz Szurmiej - srebrne, Konrad Rogoziński (2), Radosław Rogoziński, Alicja Tchórz brązowe. Z kolei w konkurencjach sztafet panowie wywalczyli srebro, a kobiety (zespół dolnośląski) złoto i brąz. Bardzo dobre wyniki kobiet są wyższe niż wymagane czasy kwalifikacyjne TWG i mamy nadzieję, że będą wystarczające do zakwalifikowania się do pierwszej ósemki świata.

Więcej…
 
WSPÓLNE DZIAŁANIA PZP I WOPR W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA
wtorek, 30 listopada 2021 09:55

OJPZPW dniu 26 listopada 2021 roku w siedzibie Polskiego Związku Pływackiego, Prezes PZP Otylia Jędrzejczak i Prezes WOPR Paweł Błasiak omówili zasady współpracy naszych organizacji w zakresie podniesienia poziomu edukacji dla bezpieczeństwa oraz działań prewencyjnych i profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości, szacunku do wody i zmniejszeniu liczby utonięć. Prezes WOPR zaprosił Polski Związek Pływacki do prac w Zespole 2507, który ma na celu wypracowanie projektu programu zapobiegania utonięciom zgodnie z rekomendacjami ONZ i WHO. Szeroki zakres działań naszych organizacji oraz osobiste doświadczenie w tym zakresie Prezes PZP przyniosą na pewno lepsze rezultaty we wspólnym działaniu niż osobno. Mamy wspólną wizję na program „Już Pływam”, uczynienia go powszechnym i dostępnym nie tylko w wielkich miastach oraz powrót do obowiązkowej nauki pływania zakończonej uzyskaniem certyfikatu poświadczającego te umiejętności. WOPR w tym zakresie uczestniczy w pracach w ramach ILS. Otylia Jędrzejczak życzyła sukcesów naszym ratownikom, którzy w bieżący weekend będą brali udział w „Orange Cup 2021” w holenderskim Amersfoort. Ponad godzinne spotkanie dobrze wróży współpracy.  

 
GRAND PRIX POLSKI 2021 – KOŚCIERZYNA
środa, 24 listopada 2021 11:08

gp kościerzynaOstatnie w tym roku zawody serii Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym rozgrywane zostały na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie w ostatni weekend. Zawody były sprawdzianem zarówno dla 120 zawodników jak i dla obiektu, gdzie w dniach 10-12 grudnia rozegrane zostaną Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.
Tym razem znów młodzież zaszalała i padło aż siedem Rekordów Polski. Mateusz Grabski ze Szczecina w kategorii juniorów wypływał na 100 m ratowanie kombinowane w czasie 1:03,76, na 50 m holowanie manekina 29,65, a 100 m ratowanie z pasem pokonał w czasie 55,43. Z kolei Karol Rekowski z WOPR Kędzierzyn-Koźle ustanowił rekordy Polski w kategorii młodzików w konkurencjach 50 m holowanie manekina  z czasem 37,40 i 100 m ratowanie z pasem w 1:06,40. Również w kategorii młodzików, w tej samej konkurencji dziewcząt Sylwia Matyniak z WOPR Ruda Śląska czasem 1:12,54 ustanowiła rekord kraju. Do grona rekordzistów dołączyła Wiktoria Żemojdzin z CKS Szczecin, która z czasem 1:08,28 zwyciężyła na 100 m ratowanie manekina w płetwach.
W klasyfikacji generalnej najlepszymi zawodnikami tej rundy zostali zarówno w kategorii open jak i junior Mateusz Grabski ze Szczecina i Anna Mrożewska z Sochaczewa. Najlepszymi juniorami młodszymi zostali Dominik Kosowski CKS Szczecin i Maria Schutz z Kaszubskiego WOPR, a w młodzikach tryumfowali z WOPR Kędzierzyn-Koźle Karol Rekowski i Wiktoria Żemojdzin ze Szczecina. 
Gratulujemy i do zobaczenia za niespełna trzy tygodnie.

 

 

 
NADZWYCZAJNY ZJAZD KRAJOWY WOPR
poniedziałek, 22 listopada 2021 09:14

logo 22 11 2021W dniach 20-21 listopada obradował Nadzwyczajny Zjazd Krajowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszy raz odbywał się w okresie pandemii i pierwszy raz za pomocą środków teleinformatycznych.
Zjazd Krajowy został zwołany przez Zarząd Główny WOPR, a jego celem było dokonanie istotnych i wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązujące zmian w statucie oraz w regulaminach Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego WOPR. Po owocnej dyskusji Zjazd przyjął uchwały odnoszące się do zmian statutowych oraz wprowadził możliwość prowadzenia obrad i podejmowania decyzji przez organy władzy WOPR w formie zdalnej, co ułatwi działanie tych organów i usprawni proces podejmowania decyzji. W Zjeździe uczestniczyli delegaci XI Kadencji władz WOPR.

 
MATI - POTWIERDZENIE REKORDU ŚWIATA
wtorek, 16 listopada 2021 09:01

MATIW dniu wczorajszym do biura Zarządu Głównego WOPR dotarły oficjalne potwierdzenia ustanowionych na Mistrzostwach Europy w Castellone de la Plana (Hiszpania) w dniu 15 września 2021 roku Rekordów Świata w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach w Kategorii M35. Reprezentant Polski Mateusz Szurmiej ustanowił rekord świata na tym dystansie w tym samum dniu dwukrotnie. Po raz pierwszy w eliminacjach z czasem 00’48”87, a powtórnie w wyścigu finałowym z czasem 00’48”13. Certyfikaty, które zostały przesłane do Matiego podpisał Prezydent International Life Saving Federation Graham Ford AM. Gratulacje i powodzenia Mati.

 

Certyfikat Rekord Świata 00'48''87

Certyfikat Rekord Świata 00'48''13

 
POT I WOPR RAZEM NA RZECZ TURYSTYKI WODNEJ
środa, 10 listopada 2021 17:27

PB101210 - wwwW środę 10 listopada 2021 roku w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak podpisali porozumienie o współpracy.
POT i WOPR będą łączyć siły w celu promocji i rozwoju turystyki wodnej w Polsce, w tym wspólnej organizacji i promocji wydarzeń turystycznych, rekreacyjnych, zawodów organizowanych w kraju oraz za granicą. Porozumienie ma również na celu kreowanie i promowanie bezpieczeństwa w turystyce, rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanice, jeziora, mariny, kąpieliska, rezerwaty przyrody na sezon letni i krótkie pobyty. Podmioty skupione będą również na rozmaitych formach wypoczynku nad wodą z walorami piękna Polski, uwzględniając walory i infrastrukturę rekreacyjno-sportową w Polsce.

Więcej…
 
CRBR - ZGŁOSZENIA ZARZĄDÓW
poniedziałek, 08 listopada 2021 00:01

książka paragrafW dniu 31 października br. weszły w życie przepisy nakładające między innymi na stowarzyszenia zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). 
Beneficjentem rzeczywistym jest osoba posiadająca faktyczny wpływ na działalność danego podmiotu i w przypadku stowarzyszeń takimi osobami są członkowie zarządu stowarzyszenia.
Zgłoszenia dokonuje się drogą elektroniczną na stronie CRBR w zakładce „Utwórz zgłoszenie” w terminie do 31 stycznia 2022 roku. W przypadku stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS po 31 października 2021 roku, zgłoszenia należy dokonać w terminie 7 dni od dnia wpisu organizacji do KRS.
W takim samym terminie (7 dni) dokonuje się zgłoszenia każdej zmiany danych już zgłoszonych do Centralnego Rejestru Beneficjentów
Zgłoszenie jest bezpłatne, ale wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.
Sankcje za niewywiązanie się z obowiązku zgłoszenia do CRBR w wyznaczonym terminie, niezgłoszenie beneficjenta rzeczywistego, czy też podanie informacji niezgodnych ze stanem faktycznym, mogą sięgać do 1.000.000 zł.
Do 50.000 zł może zapłacić kary beneficjent rzeczywisty, który nie poda osobie uprawnionej do dokonania zgłoszenia niezbędnych informacji lub poda niewłaściwe dane.

 
WARSZTATY DLA INSTRUKTORÓW PŁETWONURKOWANIA ORAZ DODATKOWE KWALIFIKACJE
piątek, 05 listopada 2021 08:27

krp deepKomisja Ratownictwa Podwodnego WOPR (KRP) rusza z projektem szkolenia, którego efektem będzie uzyskanie certyfikatów płetwonurkowania o jakich mowa w przepisach wskazujących dodatkowe kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym.
Głównym celem programu jest upowszechnienie możliwości uzyskania w ciągu całego roku certyfikatów spełniających wymagania obecnych przepisów i otwierających drogę do dalszej przygody z nurkowaniem. Pierwszy stopień YOUNG to umiejętności podstawowe jednakże umożliwiające zapoznanie się z tym rodzajem aktywności w ciągu jednego dnia w komfortowych warunkach i podjęcie decyzji czy iść dalej, głębiej.
Szkolenia prowadzone przez KRP są certyfikowane przez ILS/CMAS i po ich ukończeniu można ubiegać się o właściwe stopnie tych organizacji. Rozpoczęcie przygody z nurkowaniem to trzy nurkowania, zajęcia teoretyczne i złożenie egzaminu na certyfikat YOUNG. A potem … świat podwodny czeka. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych.
W tym celu WOPR nawiązał współpracę z Deepspot w Mszczonowie, najgłębszym (45,45 m) basenem w Europie. Pierwszym etapem tej współpracy jest szerokie przygotowanie kadry instruktorskiej do realizacji podstawowych programów KRP i samodzielnego prowadzenia szkoleń.
Właśnie w Deepspot KRP organizuje jednodniowe warsztaty dla instruktorów płetwonurkowania (kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) innych organizacji (PADI, CMAS, SSI, KDP i i innych) dostosowujące do samodzielnych szkoleń i egzaminowania pierwszych trzech stopni YOUNG. Dalsze szkolenia instruktorskie w systemie ILS/CMAS uprawniające do szkolenia i egzaminowania BASIC, ADVANCED, RESCUE i LIDER, wymagają - zarówno od instruktorów innych organizacji, jak i osób aspirujących do zostania szkoleniowcami płetwonurkowania w WOPR - zajęć metodycznych oraz ćwiczeń na wodach otwartych.
A więc, Koleżanki i Koledzy Instruktorzy … dajemy nura.

 
MISTRZOWIE TEŻ EDUKUJĄ
czwartek, 04 listopada 2021 08:40

mistrzowie edukująNiezależnie od pandemii edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego trwa. Tym razem aktualny Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz Wicemistrz Świata w ratownictwie wodnym Adam Dubiel wziął na warsztat dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia basenowe na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z zachowaniem środków ostrożności i dystansu społecznego dzieciaki ćwiczyły na fantomach, poznawały zasady oceny stanu poszkodowanego oraz sposoby udzielania pomocy w sytuacji panującej pandemii. Brawo Adam, choć nie oznacza to, że pozostali członkowie naszej Kadry Narodowej tylko pływają. Czekamy na Wasze zdjęcia.

 
APEL ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA
środa, 03 listopada 2021 08:37

 

3pehEuropejskie Biuro Światowej Organizacja Zdrowia (WHO Europe) wyprodukowało kolejny film edukacyjny związany z przyjętą na 75 Sesji ZO ONZ Rezolucją w sprawie zapobiegania utonięciom. WHO nawiązuje do apelu ONZ skierowanego do tej organizacji oraz państw członkowskich, zachęcającego do opracowania programów zapobiegania utonięciom zgodnie z zalecanymi WHO. W Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, zgodnie z zobowiązaniem z września tego roku, popierając apel jaki wystosował Prezydent ILS Graham Ford AM działa „Zespół 2507”, który w rozszerzonym składzie podejmuje działania na rzecz stworzenia przedmiotowego programu. Chętnych zapraszamy do współpracy, a wszystkich do śledzenia działań WOPR na Facebooku. obejrzenia filmu i odwiedzenia strony internetowej Światowej Organizacji Zdrowia.


 
NIEPODLEGŁA „DO HYMNU”
środa, 27 października 2021 08:51

HYMN PARTYJak co roku Biuro Programu Niepodległa skierowało do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego list informujący o kontynuacji akcji „Niepodległa do hymnu”. Dla uczczenie Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w samo południe Biuro Programu rekomenduje włączenie się jednostek WOPR poprzez wsparcie lokalnych inicjatyw w tym zakresie.
W wypadku chęci wzięcia przez jednostki WOPR udziału w tej akcji, prosimy o zapoznanie się z informacjami Biura Programu Niepodległa, oraz bezpośredniego kontaktu na adres hymn@niepodległa.gov.pl i zapoznanie się z zasadami udziału. WOPR stoi na stanowisku wspierania idei patriotycznych lecz jednocześnie prosi kierownictwa jednostek WOPR o własną, lokalną ocenę przygotowań i przebiegu akcji aby zarówno powaga Święta Niepodległości jak i Mazurka Dąbrowskiego nie zostały naruszone.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 44

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO
  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3